Asi jste zaregistrovali, že po necelých pěti letech žití v Austrálii jsme práskli do bot a vyrazili na poněkud zdlouhavou cestu zpátky do Čech. O samotné australské kapitole a jejím závěru ještě napíšeme jindy. Teď spíš k té cestě zpět. Už během počátečních australských diskuzích někdy v půlce roku 2012 jsme si slíbili, že pokud do toho půjdeme, na cestě zpět procestujeme Asii. A ten čas nastal právě teď.

Poslední týdny v Sydney byly poměrně hektické, takže na letiště jsme dorazili akorát s jednosměrnou letenkou na Bali, ubytováním na první dvě noci a mlhavou představou o zbytku cesty. S plánováním jsme neplánovaně museli pohnout ještě před odletem, protože nás nechtěli zacheckinovat bez letenky z Indonésie. V té nakonec zůstaneme do 15. března, kdy poletíme z Jakaraty do Singapore.

Co pak? Momentálně plánujeme ve zhruba 3-5denních inkrementech, ale současná idea, která se ještě asi bude hodně měnit, je následující:

  1. Z Bali přes Jávu do Jakarty
  2. Přelet do Singapore
  3. Přelet na Borneo (malajská část)
  4. Zpět do Malajsie, přes Kuala Lumpur až k thajským hranicím
  5. Po zemi do Bangkoku a pak možná na sever a do Barmy/Laosu
  6. Z Bangkoku, přes Kambodžu do Vietnamu a pak podél pobřeží až do Hanoie
  7. Přelet do Hong Kongu a pak něco z pevninské Číny. Asi určitě Chengdu (pandy…), Beijing a pak netušíme
  8. Do kopy to budou necelé tři měsíce

O našich cestovních zážitcích průběžně budeme psát, jak budeme moct a jak se nám bude chtít, tady na blogu a samozřejmě na našich Facebook a Instagram (Ondra, Bára) profilech, zejména skrze Bářiny Instastories.

Dobrodružství nazdar!

vyrozarci