Už jsem v příspěvku o pouličních umělcích zmiňoval, že se mi hrozně líbí živost Sydney. Vedle těch klasických kulturních akcí tu každou chvíli je nějaký festival. Komedie, literatury, aktuálně je to až do 10. června „festival světla“ Vivid Sydney. Na mrakodrapy, muzea, ale i Operu jsou v nekonečných smyčkách promítány videomappingové projekce, Harbour Bridge je ověšen světýlky, na chodnících jsou interaktivní hry a z normálně relativně poklidných přístavních vod se stávají Křižíkovy fontány.

V neděli jsme se s Bárou a kamarádem Michalem (což je vtipná story, s Michalem jsme se poznali na Erasmu v Drážďanech … a pak jsme se potkali až tady, v Čechách jsme se nikdy neviděli) rozhodli jít se na tu krásu podívat. Trochu jsme se posilnili panem Kapitánem a vyrazili jsme do centra. Mimochodem, po cestě si Bára koupila kolo (to je ještě asi vtipnější story, když nebude Bára lenoch, napíše vám o tom víc).

centru dění, tedy v okolí Opery, to vážně hýřilo barvami. Laserová světla, pavouci lezoucí po mrakodrapech, hýbající se budova Opery, světélkující mosty, tekoucí krystaly po námořním muzeu, hlasitá hudba, Aboriginci hrající na své trumpety obtočené vánočními světýlky, neskutečné davy lidí a veskrze pozitivní atmosféra. Zkrátka moc fajn zážitek završený dvěma sklenkami Jacka. Víc takových nocí!

Záznam videomapingu na Opeře zde.

Dodatek

Když se ale podíváte na aktuální žebříček nejpopulárnějších světových destinací dle serveru TripAdvisor, očividně žádné hi-tech světelné show nepotřebujete. Stačí levné pivo, bordely a špetka středověké architektury. Praha se totiž v tomto žebříčku umístila na 9. místě a 10. Sydney si tak slušně namazala na chleba. Olé!

 

A nyní pár fotek:

Bára a její nové kolo (…)

Bára a most.

Videomapping na muzeu moderního umění.

Rozsvícená Opera. Uáu!