Na velikonoční Velký pátek jsme poprvé okusili jednu z australských specialit. Grilovačku na pláži. A bylo to fakt dobrý!

Kde začít. Inu, rozhodli jsme se se spolubydlícími, že zajdeme trochu pogrilovat. Naložili jsme masa, nakoupili chlast, zabalili nezbytné věci jako plavky, Frisbee, set plastových příborů a v sedmi vyrazili směr Coogee Beach. Na Coogee ale bylo dost plno, takže jsme se podél pobřeží přesunuli kousek na sever, na neméně hezkou Bronte Beach. A tam rozbili tábor.

Ve zkratce to tam vypadalo asi následovně. Než člověk dojde na písčitou pláž z obou stran uzavřenou útesy, ‚musí‘ projít přes rozlehlou travnatou plochu. A na té ploše je spousta piknikových domečků a dva obrovské grilovací pulty. Prostě tam jsou. Cihlové základy, velké kovové pláty, pod nima přívod plynu. Přijdeš, zapneš, griluješ. Neplatíš. Tak jednoduchá, ale přitom boží věc! Vše bylo čisté, v dobrém stavu. Není se čemu divit, každý totiž po tom, co dogriloval, poctivě svůj prostor uklidil.

Po příchodu jsme ukořistili půlku jednoho z piknikových domečků a vzhledem k tomu, že oba grily byly aktuálně kolonizovány asiaty, jsme si šli rovnou házet s létajícím talířem. Trpělivost růže přináší, takže i my jsme se nakonec svých růží, respektive steaků a grilované zeleniny, dočkali. Mimochodem zajímavý fakt – hovězí maso tu vyjde v přepočtu snad levněji než u nás (to se mi dost líbí!).

Co si budeme namlouvat. Byly to už skoro dva týdny, co jsem měl pořádnej flák masa, o alkoholu nemluvě. Zajímavý fakt č.2 – 4,5l balení vína (dobrého!) se tu dají koupit od 9 dolarů. No, takže jsme se nejdřív parádně nažrali, následně na sluníčku i docela ožrali a bylo nám krásně. Otestovali jsme i místní vlny. Když jsme byli na Bondi Beach, vlny byly spíše decentní. Tentokrát si ale rozhodně servítky nebraly a člověk docela rychle pochopil, proč tu s sebou lidi v metru tahají místo skejtů surfy.

Poslední dny jsem byl trochu rýmičkovej, ale potom, co mě několik x-metrovejch vln semlelo jako malý dítě a prohnalo mi mořskou vodu všemi dutinami, tak pevně věřím ve zlepšení stavu!

A nyní pro lepší ilustraci pár fotek :-)

 

Takovej decentní gril.

 

Pikniková oblast. Lidi hráli kriket, fotbal, rugby, frisbee, běhali, koupali se, grilovali, chlastali, užívali si života.

 

Dělali chobotničky.

 

MKPR, ahoj!

 

Spolubydlící šéfkuchař Marian a jeho slovenská crew.

 

Vlny dneska stály za to. (Milý deníčku, opakuji, musím se tu naučit surfovat! Až bude čas…)

 

Bazének pro ty, co se bojí vln :-)